کدام نوع سنگ مرمریت برای راه پله مناسب است

کدام نوع سنگ مرمریت برای راه پله مناسب است

وقتی که یک معمار قصد ساخت یک ساختمان را می‌کند، باید از بهترین و مرغوب‌ترین مصالح استفاده کند تا ساختمان بتواند مکان امنی برای افرادی که قرار است در آن زندگی یا رفت آمد کنند، باشد. بعد از ایمنی، تاثیرگذار‌ترین بخش ساختمان نما و راه پله است. در حدی که اکنون افرادی که قصد خرید منزل یا ساختمانی را دارند اول به ایمنی و در وهله دوم به ظاهر آن اهمیت می‌دهند. مکان‌های زیادی در ساختمان قرار ندارند که بازدید کنندگان با آن سرو کار داشته باشند. یکی از مکان هایی که در معرض بازدید اکثر بازدید کنندگان قرار دارد راه پله ساختمان است.
به همین دلیل که اکثر افراد منزل یا بازدید کنندگان با آن سروکار دارند، معماران باید از بهترین مواد سازنده برای ساخت راه پله در همه‌ی ساختمان‌ها استفاده کنند، که هم زیبایی بنا را بیشتر کنند هم دوام بالایی داشته باشند. یکی از رایج‌ترین سنگ هایی که از آن در ساخت راه پله استفاده می‌شود سنگ رم رنگ گرانیت است. البته از سنگ  مرمریت، مرمر و دیوریت هم در ساخت راه پله استفاده میشود ولی گرانیت نسبت به آن‌ها کیفیت بهتری دارد. گرانیت مقاومت بالایی دارد به همین دلیل قیمت بالاتری هم دارد پس اگر بودجه مورد نظر شما برای انتخاب سنگ راه پله کم است سنگ مرمریت، مرمر و دیوریت هم می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. باید اشاره کرد که سنگ‌های متنوعی برای راه پله می‌توان استفاده کرد که در این بین می‌توان به سنگ‌های مرمریت پرطاووسی و گلدن بلک اشاره کرد. جهت دریافت قیمت مرمریت پرطاووسی و قیمت مرمریت گلدن بلک با ما در تماس باشید.
انواع سنگ‌های ساختمانی کاربرد‌های مختلفی دارند و بهتر است آن‌ها را بسته به مکانی که قصد استفاده از آن‌ها دارید انتخاب کنید. هر نوع سنگی در شرایط آب و هوایی و محیطی متفاومت مقاومت و واکنش مخصوص به خودش را دارد. برای استفاده از سنگ در راه پله‌ها بهتر است شاخصه‌های مقاومت در برابر نفوذ آب، مقاومت در برابر سایش که مانع ازخوردگی و سایش سنگ در برابر رفت و آمد‌های زیاد افراد خانه و بازدید گنندگان می‌شود و مقاومت در برابر آلودگی را در انتخاب خود دخیل کنید. 
سنگ گرانیت مقاومت بسیار زیادی داشته و جلا و درخشندگی بسیار خوب آن یکی دیگر از مشخصه‌های سنگ گرانیتی است که ارزش آن را بیشتر می‌کند. مقاومت در برابر آلودگی مواد اسیدی و قلیایی و مقاومت در برابر نفوذ آب هم دو مورد دیگر از ویژگی‌های سنگ گرانیت است که آن راه به بهترین انتخاب برای راه پله بدل می‌کند. سنگ مرمراز دو عنصر و دولومیت تشکیل شده اند  که مقاومت بالایی در برابر ساییدگی دارند که آن‌ها به انتخابی خوب برای سنگ راه پله تبدیل می‌کنند. 
هدف اصلی ما در این بخش بررسی سلسه مراتبی یک سری پارامتر در جهت ارزیابی و بررسی یک سری از فاکتورها با هدف بدست اوردن الگویی که از طریق آن بتوان همواره بهترین نوع سنگ ساختمانی برای راه پله را بدست آورد. با مطالعاتی که ما در بازار سنگ ساختمانی داشتیم، متوجه تنوع بالای سنگ‌های ساختمانی از نظر نوع و رنگ شدیم که می‌تواند به عنوان عاملی چالش بر انگیز برای خریدارن سنگ پله در بازار مطرح باشد.ولی باید مقاومت سنگ انتخابی برای راه پله را به عنوان مهمترین فاکتور در انتخاب خود در نظر بگیرید. سنگ پله در معرض رفت و آمد بالایی می‌باشد و به همین دلیل به مرور زمان دچار سایش خواهد شد.

فرم ارسال نظر