کاربری سنگ گرانیت در نمای بیرون ساختمان

کاربری سنگ گرانیت در نمای بیرون ساختمان

سنگ گرانیت یک سنگ آذرین با رنگی روشن است که به اندازه کافی بزرگ بوده و به راحتی با چشم قابل دیدن باشد. از تبلور آهسته ماگما در زیر سطح زمین، گرانیت شکل می‌گیرد. سنگ نمای گرانیت بیشتر از کوارتز، فلدسپات و مقدار اندکی میکا، آمفییول‌ها و سایر مواد معدنی تشکیل شده است. این ترکیب معدنی اغلب گرانیتی قرمز رنگ، سفید، خاکستری یا صورتی میسازد که که دانه‌های تیره رنگی در سراسر آن دیده می‌شوند. گرانیت یکی از شناخته شده‌ترین سنگ هایی است که در نمای ساختمان آز آن استفاده می‌شود. 
سنگ نمای گرانیتی چگالی بالایی دارد و در برابر نفوذ آب و و ضربه بسیار مقاوم می‌باشد. گرانیت به دلیل همین مقاومت بالا در محیط‌های صنعتی نیز قابل استفاده است. این نوع سنگ گرانیت به دلیل اینکه از معادن استخراج شده و برش و صیقل آن دشوار است. قیمت بالایی داشته و هزاران سال است که از سنگ گرانیت برای نمای خارجی بناها استفاده می‌شود. گرانیت خرد شده و صیقل داده شده  در سنگ نمای ساختمان، بنا‌های تاریخی، سنگ فرش ها، و بسیاری از پروژه‌های بیرونی استفاده می‌شود.

باید به این نکته نیز اشاره کرد که استفاده از سنگ گرانیت در نمای بیرون ساختمان با چالش هایی نیز روبه رو است. با توجه به جنسیت این سنگ و عدم جذب ملات به خود موجب شده تا در به کار بردن آن در نمای بیرون ساختمان یک سری از استانداردها رعایت گردد و اولین مورد اسن است که باید سنگ مورد نظر مورد پیچ و پلاک قرار گیرد تا پس از مدت زمانی از نما جدا نشود. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که نسبت به تراورتن این سنگ از تنوع رنگ کمتری برخوردار است و همین مورد موجب شده تا در این سال‌ها علاوه بر مورد اول این مورد هم دلیلی بر کمتر استفاده شدن ان در نمای ساختمان گردد. شما می‌توانید جهت دریافت قیمت گرانیت مشکی نطنز در تهران با ما در تماس باشید.
سنگ گرانیت تاثیری در مهار کردن آتش سوزی نداشته و مصالح خوبی برای نما کاری ساختمان نمی‌تواند باشد. بخاطر داشتن معادن زیاد در کشور و ابزار آلات صیقل دادن تنوع رنگ سنگ گرانیت نسبتا بالایی داشته که در نمای ساختمان به خوبی یاد می‌شود. به دلیل زمان بر بودن عملیات ملات ریزی پشت سنگ و گیرایی ملات، سرعت اجرای سنگ گرانیت بسیار پایین بوده و به دلیل داشتن سطح متخلخل، جرم پذیر شده و ذرات معلق در هوا را به خود گرفته و طی مدت کوتاهی کثیف و رنگ و طرح اولیه خود را از دست می‌دهند.
 

فرم ارسال نظر